Universalusis Kipras vilioja šeimas, jaunimą ir senjorus


2019 10 07 | Ignas Pronckus

 

Jau nuo gegužės į Kiprą ima rinktis kone visų demografijų poilsiautojai, o tai gana unikalu praktiškai kiekvienam kurortui: ramių atostogų norintys keliautojai dažniausiai neskrenda drauge su naktinių linksmybių ieškotojais, tiesa? Tad, kaip Kiprui pavyksta pritraukti tokių skirtingų poreikių poilsiautojus?

 

„Mėlynųjų vėliavų“ kraštas

„Kipras garsėja „Mėlynųjų vėliavų“ paplūdimiais, kuriuose palaikomi aukščiausi švaros, saugumo ir aptarnavimo standartai. Tai ir yra turbūt viena svarbiausių Kipro traukos priežasčių: kas gi nenorėtų maloniai išsitiesti balto smėlio paplūdimyje, kuris nėra pernelyg pilnas žmonių, o aplink – preciziška švara? Kadangi Kipre nėra svilinančiai karšta, o paplūdimius gaivina nuo jūros pučiantis lengvas vėjelis, poilsio sąlygos idealiai tinka šeimoms su mažais vaikais ar nuo didelių karščių besisaugantiems senjorams“, – teigia tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ Produkto skyriaus vadybininkė Agnė Paulavičiūtė.

 

Dviejų kultūrų valstybė

Tiesa, vien paplūdimiais Kipro trauka nesibaigia – juk šios nedidelės salos istorija siekia daugiau kaip 10 tūkst. metų.

Tai, kad vienoje šalies dalyje vyrauja islamas, o kitoje – krikščionybė, reiškia skirtingą architektūrą, skirtingą dienos ritmą ir skirtingas virtuvės tradicijas. 

 

Valstybė padalyta į šiaurinę ir pietinę dalis: viena jų – turkiškoji, kita – kiprietiška, kartais dar vadinama graikiškąja. Padalyta net ir sostinė Nikosija, kurioje kultūrų perskyrą žymi siena miesto viduryje. Ją kertant, beje, reikės paso arba tapatybės kortelės. Na, o tai, kad vienoje šalies dalyje vyrauja islamas, o kitoje – krikščionybė, reiškia skirtingą architektūrą, skirtingą dienos ritmą ir skirtingas virtuvės tradicijas.

„Jei vasaros kelionės beveik visuomet skiriamos šeimai ir atsipalaidavimui, statistika rodo, jog pavasarį dauguma poilsiautojų mieliau renkasi keliones su draugų kompanija ar romantiškas išvykas dviese. Tam Kipre tiks ne tik paplūdimiai, bet ir kalnai – saloje yra šimtai žygių pėstiesiems takų, vedančių pro mažyčius kaimelius ir miškus iki nuo viršūnių atsiveriančių panoramų“, – aiškina A. Paulavičiūtė.

Romantikams ir graikų mitų gerbėjams verta priminti, kad Kipras laikomas graikų meilės deivės Afroditės gimtine. Jos vardu pavadinta milžiniška uola tarp Pafoso ir Limasolio, šalia kurios sutikti saulėlydį – nemari įsimylėjėlių tradicija.

 

Naktinio gyvenimo ritmu

Draugų kompanijoms įspūdį dažnai padaro šokinėjimas į vandenį nuo skardžių. Žinoma, tai – ne kiekvienam priimtinas užsiėmimas, tačiau šiam iššūkiui pasiruošusio jaunimo Kipre niekuomet netrūksta. Juolab kad dažniausiai tokia atrakcija organizuojama prie uolų, kur galima rasti ir požeminių urvų bei tarpeklių ir juose susipažinti su Kipro gelmėmis.

Jaunimo simpatijas pelno ir Aja Napos kurortas, kuris nuo 2013 m. pakeitė savo strategiją ir nusprendė iki 2030-ųjų tapti Europos kosmopolitiško turizmo sostine. O tai reiškė ne vien investicijas į viešbučius ar restoranus, bet ir, pavyzdžiui, į naktinius klubus. Aja Napos kurortas puikiausiai tinka jauniems žmonėms, kurie po naktinių linksmybių dieną gali praleisti nuostabaus grožio paplūdimiuose.

„Paprastai sakoma, kad tai, kas skirta visiems, iš tiesų neskirta niekam, bet Kipro atvejis – maloni išimtis. Proga jame pasiankstinti vasarą vilioja šeimas, kurioms svarbiausia – galimybė atsipalaiduoti ir pailsėti, poras, kurios nori ne tik įdegti, bet ir po žiemos išsijudinti, bei draugų kompanijas, kurios čia randa viską, ko gali trokšti širdis – maudynes dieną ir vakarėlius kasnakt. Tereikia žinoti, ką nori patirti, ir visa tai nesunku čia rasti“, – teigia „Tez Tour“ Produkto skyriaus vadybininkė.

Anot jos, Lietuvos gyventojai į Kiprą skrenda būtent pavasario pabaigoje, dar neprasidėjus patiems didžiausiems karščiams, ir rudens pradžioje, kai Lietuvoje jau pamiršta vasara saloje dar primena apie save.