Keičiantis atostogų įpročiams ieškoma harmonijos


2019 04 17 | Inga Norkė

„Taip pavargau per atostogas, kad reikia pailsėti!“

Jei nesate taip sakęs pats, tikrai girdėjote nusiskundimų iš draugų ar artimųjų. Ar tikrai planuodami atostogas galvojame apie poilsį? O gal tik pasiduodame madoms, reklamoms, autoritetų įspūdžiams? Ką daryti, kad atostogos netaptų dar vienu darbu, kurio tikslas – tik pasidėti paukščiuką „buvau, mačiau“.

Atostogos virsta iššūkiu

Poilsis – gyvybiškai svarbus ir būtinas. Tačiau ar žinome, koks poilsis mums tinka labiausiai? Vienareikšmiško atsakymo nėra, nes vieni geriausiai pailsi šezlonge prie baseino, mėgaudamiesi tuo, kad nereikia dėl nieko rūpintis. Kiti atsigauna patirdami ekstremalių iššūkių gamtoje. Tretiems geriausiai sekasi atsigauti gulinėjant ant sofos su knyga.

„Vienas svarbiausių dalykų – nepaversti poilsio darbu. Suteikti sau erdvės atsigauti. Mūsų visuomenė itin orientuota į tikslus, rezultatus ir pasiekimus. Tad ir atostogos kartais tampa iššūkiu, kurio metu reikia aplankyti 15 pilių, 20 muziejų, padaryti krūvą įspūdingų nuotraukų „Instagram“. Dažnai po tokio intensyvaus darbo norisi dar vienų atostogų, nes žmonės nesijaučia pailsėję“, – sako psichologė Inga Būdvytytė.

Atostogos turėtų būti skirtos poilsiui, kurio metu atgauname tiek fizines, tiek psichologines jėgas. Kartais verta pagalvoti, ar ir šiemet norite važiuoti į madingą kurortą, jei išties jus vargina tiek pati kelionė, tiek kurortų šurmulys? O gal geriau tiesiog pabūti namie su knyga ar palikus telefoną namie išvažiuoti į mišką paklausyti paukščių giesmių?

 

„Pagalvokite, kur ir kaip geriausiai atsigaunate, ko labiausiai norisi. Pabandykite pasinaudoti galimybe viską daryti neskubant, mėgaujantis, o ne dėl to, kad turite pasižymėti varnelę. Išsimiegokite, pasimėgaukite kokybišku maistu, pabūkite gamtoje, įkvėpkite į save tai, kas vyksta aplinkui, raskite laiko pastebėti visa tai, ką praleidžiate pro akis kasdien skubėdami ir atlikdami milijoną užduočių ir įsipareigojimų. O kur ir kaip tai darysite, nėra taip jau svarbu“, – pataria psichologė I. Būdvytytė.

 

Akivaizdu, kad žmonės nebenori atostogų, kai reikia kažkur lėkti. Vis daugiau jas skiria sau, o ne nuotraukoms

 

 

Ilsėtis grįžta į Lietu

Prienų rajone įsikūrusio viešbučio ir SPA komplekso „Harmony park“ vadovė Dalia Trainytė pastebėjo, kad nuolat daugėja žmonių, kurie nusprendžia, kad niekur kitur negali taip pailsėti, kaip gimtinėje.

„Iš tiesų turime nemažai klientų, kurie yra apkeliavę daug pasaulio, tačiau jau kurį laiką atostogauti atvažiuoja pas mus. Paprastai tai yra žmonės, kurie darbe daug bendrauja. Todėl ilsėdamiesi nori pasislėpti nuo šurmulio, pabūti vieni ar su artimiausiais žmonėmis aplinkoje, kurioje niekas netrukdo, bet ir nereikėtų užsiimti rutininiais darbais (namų tvarkymas, maisto gaminimas ir pan.)“, – pasakoja D. Trainytė.

 

Pasak poilsio komplekso vadovės, poilsiautojai – labai skirtingi: vieni atvyksta su visa šeima ir keliauja po apylinkes lankydami gražias vietas, Nemuno kilpų regioninį parką. Grįžta tik pernakvoti. Kiti naudojasi žirgyno paslaugomis. Dar kiti nori sveikatingumo ar SPA procedūrų. Atvyksta ir bendraminčių grupių, kurios rengia jogos ar meditacijų treniruotes. O kai kuriems draugiją palaiko tik knyga.

„Visus juos vienija vienas bendras poreikis – poilsis ramioje aplinkoje. Akivaizdu, kad žmonės nebenori atostogų, kai reikia kažkur lėkti. Vis daugiau jas skiria sau, o ne nuotraukoms, kurias paskui dės į socialinius tinklus, daryti“, – pasakoja D. Trainytė.
Pasak „Harmony park“ vadovės, būtent ramybė čia traukia ir užsienio turistus. Kai kurie jų čia grįžta ne vieną kartą.

„Užsienio svečiams įspūdį palieka mūsų erdvė. Svečių vilos parke išsidėsčiusios kilometro ir didesniu atstumu, tad jie turi labai daug asmeninės erdvės, kartu gali gauti aukštos klasės SPA paslaugas, mėgautis gurmanišku maistu bei vynu restorane ar užsisakyti patyrusių restoranų šefų gaminamų grilio kepsnių vilos lauko terasoje“, – pasakoja D. Trainytė.

Svečiai į „Harmony park“ atvyksta iš viso pasaulio, net iš tokių egzotiškų šalių kaip Japonija, Brazilija ar Kolumbija. Pasak viešbučio ir SPA komplekso „Harmony park“ vadovės, Lietuva jiems kol kas unikali tuo, kad dar netapo masinio poilsio vieta. Be to, čia galima rasti ne tik gražių vaizdų, bet ir ramybės bei harmonijos.

 

GALERIJA: