Ką nuveikti Tenerifėje? Norintiesiems namo parsivežti kuo daugiau įspūdžių


2019 11 29 | Agota Adomavičiūtė

Į Ispanijai priklausančią Tenerifės salą keliautojai traukia tiek pasigrožėti gamtos turtais, tiek išbandyti įvairių pramogų. Ši nepakartojamo grožio Kanarų sala pasižymi švelniu jūriniu klimatu, juodo vulkaninio smėlio paplūdimiais, įspūdingu koloritu – iš žemės gelmių kadaise išsiveržusi magma nudažė salos paviršių įvairiausiomis spalvomis. Visuomet lepinanti saulė, vandenynas ir nuostabūs vaizdai – nenuostabu, kad šią salą pamilsta daugelis.

Tarptautinis kelionių organizatorius „Tez Tour“ Tenerifėje siūlo daugybę įvairiausių ekskursijų – išsirinkti sau tinkamą ir atrasti savąjį salos pažinimo būdą gali ir aktyvesnio, ir ramesnio poilsio gerbėjai.

 

Tenerifę garsinantis Teidės ugnikalnis ir nacionalinis parkas

Pažintį su sala verta pradėti apžvalgine ekskursija po didžiąją salos dalį ir aplankyti garsųjį Teidės ugnikalnį bei antrą pagal lankomumą pasauliniu mastu nacionalinį parką Cañadas del Teide, įsikūrusį aplink Teidę. Šis parkas yra globojamas UNESCO. Tai vienas seniausių nacionalinių parkų šalyje bei didžiausias parkas Ispanijoje. Cañadas del Teide parke kvapą gniaužia išskirtiniai peizažai – dėl dykumų horizontų ir mineralų nudažytų įvairių formų uolų jie primena Mėnulio ar Marso paviršių.

Įspūdingiausias gamtos objektas Tenerifėje – Teidės ugnikalnis stūkso pačiame salos centre. Pastarąjį kartą išsiveržęs jis buvo 1909-aisiais, o šiuo metu laikomas snaudžiančiu. Vulkanas yra 20 km apimties ir 3 718 m aukščio – tai aukščiausia virš Atlanto vandenyno iškilusi viršūnė (skaičiuojant nuo Atlanto vandenyno dugno – 7 500 m).

Šios pažintinės ekskursijos metu keliautojai taip pat supažindinami su salos istorija ir šiuolaikiniu gyvenimu, Kanarų salyno tradicijomis, kviečiami degustuoti garsiuosius kanariškus vynus, pamatyti tūkstančius metų skaičiuojantį, legendomis apipintą drakonmedį.

 

Loro parkas – tikriems gamtos mylėtojams

Loro parkas, vienas lankomiausių objektų Tenerifėje, – ne tik salos, bet visos Ispanijos pasididžiavimas. Šis parkas nepaliks abejingo nė vieno gyvūno mylėtojo – Puerto de la Kruso kurorte įsikūrusiame zoologijos sode beveik visi gyvūnai yra išgelbėti iš netinkamų laikymo sąlygų.

Loro parke įrengtas didžiausias Europoje delfinų baseinas nuolat kviečia lankytojus pasigrožėti delfinų ir orkų pasirodymais. Parkas užima net 14 ha plotą, jis namais tapęs apie 3 500 gyvūnų ir garsėja didžiausia bei rūšimis gausiausia papūgų kolekcija pasaulyje. Įspūdingo dydžio parke galima stebėti beždžionių, jūrų liūtų, gorilų, flamingų, Galapagų salų vėžlių, Misisipės krokodilų ir daugybės kitų gyvūnų gyvenimą. Čia įsikūręs ir didžiausias pasaulyje pingvinariumas, įrengtas didžiulis akvariumas, turintis 18 m ilgio tunelį – akis paganyti galima ne tik į egzotiškas žuvis, bet ir ryklius.

Loro parkas – tai margo ir nepakartojamo gamtos pasaulio pažinimo vieta, čia rasite ne tik zoologijos, bet ir botanikos sodą, kuriame gausu įvairių augalų rūšių iš penkių žemynų. Stebint gyvūnų pasirodymus ir įvairiaspalvius augalus diena Loro parke prabėga akimirksniu.

 

Siamo vandens parkas – geriausias pasaulyje

Vandens pramogų gerbėjams viešint Tenerifėje tiesiog būtina apsilankyti Siamo vandens parke. Net šešerius metus iš eilės jis tituluojamas geriausiu vandens parku pasaulyje! Nuo ekstremalių nusileidimo kalnelių iki pramogų visai šeimai – Siamo parke nenuobodžiaus nė vienas. Parko teritorija yra didžiulė, čia – daugybė atrakcionų, baseinų, tramplinų, bokštelių, o vaikams įrengta atskira saugi zona.

Įspūdinga ir vandens parko architektūra – net 25 parke esantys statiniai laikomi didžiausia tailandietiško stiliaus pastatų kolekcija, esančia už Tailando ribų. Siamo parką projektavo pasaulinio garso architektas iš Bankoko, į parką investuota net 52 mln. eurų. Čia buvo sukurta ir didžiausia pasaulyje dirbtinė banga, pasiekusi 3 m aukštį ir įrašyta į Guinnesso rekordų knygą.

 

Iš salos į salą – pakeliui į La Gomerą

La Gomera sala yra Tenerifės kaimynė. Vos valanda laivu ir atsidursite vienoje jauniausių ir mažiausių Kanarų salų, kur kvapą gniaužia vaizdingi kalnų masyvai, apaugę vešlia augalija. Šioje saloje, prieš išvykdamas į savo pirmąją kelionę, buvo apsistojęs ir Kristupas Kolumbas. Kalnų šlaitai ir žaliuojantys peizažai – tai La Gomeros vizitinė kortelė.

Ekskursijos metu aplankysite nacionalinį Garachonai parką, įtrauktą į UNESCO pasaulinio paveldo sąrašą. Tai labai retas miškas, išsaugojęs daug lauramedžių ir medžio tipo viržių atmainų, kurių aukštis vietomis viršija 12 m. O ar kada teko girdėti apie švilpimo kalbą? Tokį neįprastą bendravimo būdą išrado senieji salos gyventojai. Ekskursijos metu galėsite išgirsti švilpimą ir jo atsiradimo istoriją.

 

Jei pramogų vis dar negana

Puikus būdas apžiūrėti salą – pasiplaukiojimas jachta. „Tez Tour“ siūlo 3 valandų trukmės išvyką jachta į vandenyną iš Los Gigantės uosto. Plaukiojant atsiveria nepakartojamo grožio vaizdai, didžiosios salos uolos, galima stebėti delfinus, išbandyti paviršinį nardymą.

Svajojantiesiems patekti į džiungles ir negalintiems atsigėrėti gyvūnija, rekomenduojama aplankyti ir Tenerifės pietuose esantį Džiunglių parką. Jis įsikūręs kalnuose, čia pamatysite daugybę laisvai sklandančių erelių.

Na, o norintiems pajusti viduramžių dvasią siūloma apsilankyti San Migelio pilyje, kur galima pasinerti į tikrą viduramžių riterių turnyro kovą.

Poilsiaujant Tenerifėje sudarytos puikios sąlygos išbandyti ir nardymą, žvejybą atvirame vandenyne, skrydį parasparniu, atrasti flamenko šokio paslaptis ir daugybę kitų pramogų, lieka tik išsirinkti.

Nusprendusiems Tenerifėje leistis į nepamirštamų atostogų nuotykį dėl ekskursijų įsigijimo ir detalesnės informacijos rekomenduojama kreiptis į tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ atstovą.