Gruzija: ranka pasiekiamos svajonių atostogos


2019 04 05 | Ina Stončė

Vargu ar rastume abejingą Gruzijai keliautoją. Ši šalis apdovanota gamtos bei kultūros, ji kupina autentikos ir nuoširdžiai svetinga. Gruzijos, arba kitaip Sakartvelo, žiemos atostogų infrastruktūra puikiai išvystyta, tačiau būtent vasara ir ruduo yra tas laikas, kai Pietų Kaukazo perlas atsiveria visu gražumu.

„Vos trys valandos tiesioginio skrydžio iš Lietuvos ir jūsų atostogos prasideda, – sakė naują, jau 2019 metų sezono kryptį pristatančio tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ Produkto skyriaus vadovė Dagnė Sannikova. – Savo keliautojams Gruzijoje siūlysime ilsėtis rudenį, kai nuslopsta vasaros karščiai ir galima mėgautis gausiu ką tik nunokusių vaisių derliumi.“

Juodosios jūros pakrantė – ir kūnui, ir sielai

Išsiilgusiesiems laiko prie jūros Gruzija – itin tinkamas pasirinkimas. Adžarijos regionas yra tiesiog subalansuotas poilsiui: jame gausus viešbučių asortimentas, kainos patrauklios, tad viskas priklauso nuo poreikių ir galimybių.

Regiono sostinė – Batumis – žavingas uostamiestis, vasarą tampantis linksmybių epicentru. Čia rasite pajūrio bulvarų, restoranų ir kitų gero laiko atributų. Apylinkėse įsikūręs milžiniškas botanikos sodas, savo augalijos turtais ir platybėmis tikrai verčiantis iš kojų.
„Šalia ir kiek ramesni Gonijo, Sarpio ar Kvariačio miesteliai, taip pat turintys prieigą prie Juodosios jūros, tik pulsuojantys kiek švelnesniu atostogų ritmu. Apskritai Adžarija – tai kerintys subtropikai, kur atsiveria puikus kalnų peizažas, o aplink – visa apimanti žaluma: bambukų giraitės, lianos, citrinmedžių ir mandarinų plantacijos“, – pasakojo D. Sannikova.

 

 vieni miestai čia jau paliesti moderniosios technikos, tačiau, pasukus kiek atokiau, laiko mašina galite nusikelti atgal

 

Autentiška Gurija traukia ne tik ilsėtis, bet ir sveikatintis

Pietvakarių Gruzijoje taip pat įsikūręs Gurijos regionas. Archetipinių monumentų čia nėra daug, tačiau gamta – nuostabi, vietovė kol kas neišlepinta turizmo. Regione juntamas sėslesnis gruzinų mikroklimatas ir gyvenimo būdas. Gurijai priklauso dalis Kolchidos nacionalinio parko, kur turistai plūsta stebėti retų paukščių ar užsiimti žygiavimu.

Regionas garsėja magnetiniu gydomuoju smėliu pajūryje, žymiuoju „Nabehlavio“ mineraliniu vandeniu ar gausiai išsidėsčiusiomis arbatmedžių plantacijomis.

 

Gastronomijos mėgėjams ši šalis yra neišsemiamas lobynas: naminis vynas, prieskonių gausa, riešutai, kalniečių ruošiama aviena, ant vynuogienojų kepami šašlykai ar garsieji chačapuriai.

 

Lankytinų vietų platybės

Gruzijos pasiūla tokia turtinga, kad apsiriboti tik jūra būtų nuodėmė. Kalnų slėnyje didingai stūkso šalies sostinė Tbilisis. Gracingas, istorinis, daug kartų griautas ir vėl atstatytas miestas, kurį garsina architektūrinis paveldas, kvapą gniaužia senamiestis ir siauros miesto gatvelės.
Pasinaudoję puikiai išvystytu šalies transportu – populiariais mikroautobusais, traukiniais ar taksi – lengvai pasieksite kitus taškus.

Užsukite į gruzinų šventu laikomą ir pasaulio piligrimų pamėgtą Mcchetą, mineralinio vandens srovėmis skalaujamą Boržomį, labirintų apraizgytą ir uolose įsikūrusią Vardziją ar granatmedžių sodų apsuptą Signachio miestą.
Gruzija kupina kontrastų: vieni miestai čia jau paliesti moderniosios technikos, tačiau, pasukus kiek atokiau, laiko mašina galite nusikelti atgal: autentiški turgeliai, seni automobiliai ir tūkstantmečius menantys monumentai.

Gruzinai – karšto temperamento atlapaširdžiai

Gruzijoje visi atvykusieji laikomi Dievo dovana, bet lietuvaičius vietiniai išties myli, gerbia ir yra visuomet pasiryžę padėti. Nenustebkite, kai vietiniai pasisiūlys jus pamėtėti į reikiamą vietą, o pakeliui dar stabtelės restorane, kad neliktumėte alkanas. Būsite ne tik pavaišintas, bet ir apdovanotas gražiausiais tostais.

„Bent sykį pavalgyti su vietiniais – labai rekomenduojama. Taip susipažinsite su visame pasaulyje garsėjančia gruzinų virtuve ir legendomis apipintu gruzinų svetingumu“, – rekomendavo „Tez Tour“ atstovė.
Gastronomijos mėgėjams ši šalis yra neišsemiamas lobynas: naminis vynas, prieskonių gausa, riešutai, kalniečių ruošiama aviena, ant vynuogienojų kepami šašlykai ar garsieji chačapuriai.
Tad jeigu trokštate nuotykių ir Kaukazo egzotikos, mėgstate gamtą ir žmonių svetingumą – Gruzija yra kaip tik ta šalis. Atostogos čia visuomet virsta patirtimi, kurią pakartoti kitur tiesiog neįmanoma.

GALERIJA: