Federico Fellini vaikystės paplūdimiai ir Sicilijos terakota


2018 04 10 | Tautvydas Lukaševičius

Nors už lango baigia įsitvirtinti žiema, didžiausi šalies kelionių organizatoriai jau skelbia vasaros sezono naujienas. Turizmo sektoriaus specialistai pažymi, kad vis daugiau žmonių pavasario ir vasaros keliones planuoja iš anksto ir taip pasinaudoja geriausiais pasiūlymais. Tarp 2017 metų „Tez Tour“ vasaros sezono naujienų – lietuvių šeimas paplūdimiais sužavėsiantis Riminis ir vis kitokią istoriją už kampo slepianti Sicilija.

 

CIKLOPŲ IR LEGENDŲ ŽEMĖ

Sicilijos kraštovaizdis visada sukuria nepamirštamą įspūdį – lėktuvu Katanijoje besileidžiančius keliautojus pasveikina aukščiausias Europoje Etnos ugnikalnis, uolėti kalnai kviečia pasivaikščioti, o vakarinė saulė nudažo Sicilijos terakotą. Terakotà (it. terra cotta – „degta žemė“) – poringa, žemos degimo temperatūros natūralios molio spalvos keramika, kuria paįvairinami sicilietiški pastatai.

Sicilija taip pat vadinama ciklopų ir legendų žeme, kurioje aktyvus poilsis siejamas tiek su kalnų, tiek su vandens pramogomis, tiek ir su galimybe susipažinti su vietos istorija bei pamatyti galybę kultūros ir architektūros objektų. „Sicilija, labiausiai į pietus nutolusi Italijos sala, mėgstama jaunesnių aktyvių žmonių, šeimų, jaunavedžių. Nors daugeliui salos pavadinimas siejasi su Italijos mafija, siciliečiai turistams yra labai draugiški ir juos vertina. Salą labai mėgsta jaunavedžiai, nes Sicilijoje yra daug viešbučių patraukliomis kainomis medaus mėnesiui praleisti“, – teigė Šarūnė Bružaitė, tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ Produktų vystymo ir plėtros departamento vadovė.

 

BIZANTIJA IR BAROKAS LĖKŠTĖSE

Ciklopų žemę savo kūriniuose aukštino ir Homeras, ir Vergilijus, o saloje susidūrė finikiečių, kartaginiečių, elymų, romėnų ir graikų kultūros. Vaikščiodami po miestus, pavyzdžiui, Palermą, keliautojai gali pamatyti arabų namus ir arkas, Bizantijos mozaikas ar normanų pilių likučius. „Sicilija yra tikras kultūrų mišinys. Nors didelių „viskas įskaičiuota“ viešbučių saloje nėra daug, Sicilijoje turistinių paslaugų kokybė yra geriausia Italijoje. Derlinga žemė ugnikalnių papėdėse leidžia užauginti gerą vynuogių derlių, todėl čia save palepinti galės ir gurmanai“, – sakė Š. Bružaitė.

Autentiška Sicilijos virtuvė jau daugybę metų lieka ištikima keliems saloje randamiems ingredientams: moliuskams, vėžiagyviams, citrusiniams vaisiams, tunų ir kardžuvių mėsai, pistacijoms bei migdolams. Sicilijoje sakoma, kad būtina paragauti arancini ir cannoli. Katanijos restoranų virėjai papasakos, kad jie vis dar naudoja tą patį močiutės receptą, o patiekalus puošia pagal grėsmingąją Etną: pomidorai simbolizuoja lavą, baklažanai – šlaką, rikota – sniegą ant ugnikalnio viršūnės.

Poilsiautojus Sicilijoje žavi ir paplūdimių įvairovė. Čia kiekvienas paplūdimys yra savitas ir unikalus, skiriasi ne tik jo pavadinimas. „Riviera dei Ciclopi“ šalia Katanijos žavi iš vandens kyšančiomis uolomis, „Isola Bella“ – smėlio liežuviais pasiekiamomis salomis, „Marinello“ – unikalia mėlyno vandens ir geltono smėlio spalvine gama. Keliaujant aplink salą, smėlį keis akmenys, akmenis – žolė, žolę – stačios uolos ir skardžiai. „Mėlyna vėliava“ apdovanotuose paplūdimiuose teikiamos visos reikalingos paslaugos, o visuomeninis transportas saloje yra geras ir patogus.

„Salą galima pervažiuoti per tris ar keturias valandas. Galima keliauti savarankiškai arba pasinaudoti siūlomomis ekskursijomis ir gidų paslaugomis. Organizuosime keliones tiek į kultūros paveldo, tiek į nuostabius gamtos objektus“, – pasakojo Š. Bružaitė.

 

ŠEIMAS ŽAVI „KILOMETRINIAIS“ SMĖLIO PAPLŪDIMIAIS

Antroji „Tez Tour“ vasaros sezono naujiena – Riminis. Vienas seniausių ir giliausias tradicijas turinčių Italijos kurortų yra ypač tinkamas šeimoms. Dieną galima mėgautis paplūdimiais, vakare bangų ošimą pakrantėse pakeičia gyva muzika, kurorte mėgsta atostogauti italų šeimos. Vietiniai verslininkai stengiasi atvykusiems pasiūlyti geriausias paslaugas, su daugeliu iš jų galima lengvai susišnekėti keliomis užsienio kalbomis.

„Riminyje galima derinti ramų poilsį paplūdimiuose su pažintinėmis kelionėmis. Paplūdimiai platūs, jūra gilėja lėtai, todėl kurorto pajūris labai patinka vaikams. Viešbučių taip pat yra įvairaus lygio ir kainų, todėl pasirinkti yra iš ko. Be to, kurorto restoranai siūlo konkurencingas kainas“, – teigė Š. Bružaitė.

Specialistė pabrėžia, kad Riminis patrauklus ne tik dėl gana trumpo skrydžio, nedidelių kainų ar smėlėtų paplūdimių, bet ir dėl savo geografinės vietos.

„Iš Riminio galima nuvykti į Italijos perlus – Florenciją, Veneciją, Veroną, Milaną, Raveną, be to, visai šalia yra ir nykštukinis San Marinas, kuris skelbiasi esąs seniausia Konstitucinė monarchija. Poilsiautojai galės pasirinkti siūlomas ekskursijas arba keliauti savarankiškai“, – teigė „Tez Tour“ atstovė.

 

FEDERICO FELLINI PĖDSAKAIS

Riminyje užaugo ir vienas garsiausių kino režisierių pasaulyje – Federico Fellini. Kurortas tapo jo daugybės filmų įkvėpimu, todėl pasivaikščiojimas su kūrėju ir žvilgsnis į kurorto gatves jo akimis – išties viliojantis užsiėmimas.

Įdomu ir tai, kad Antrojo pasaulinio karo metu šimtametes tradicijas skaičiuojantis kurortas buvo beveik visiškai sugriautas – į vokiečių okupuotą miestą Sąjungininkai paleido daugiau nei pusantro milijono sviedinių.

Kurortas laikomas viena seniausių Italijos poilsio prie jūros vietų, o naktimis jis stulbinančiai greitai pakeičia veidą – virsta garsiausius pasaulio didžėjus ir šokėjus viliojančiu pramogų centru.