Maljorka ir Menorka – panašaus pavadinimo, bet skirtingo temperamento salos


2019 03 22 | Tomas Bručas

Maljorka ir Menorka – panašaus pavadinimo, bet skirtingo temperamento salos
Į pietus nuo Barselonos nutolusios Maljorkos ir Menorkos salos skamba beveik vienodai, bet žavi savitumais. Nors šiltos Viduržemio jūros skalaujamas kaimynes gamta apdovanojo panašiai, abi gali pasigirti 300 saulėtų dienų per metus, atostogos čia skiriasi.

Maljorka keri kalnais, siūlo kvapą gniaužiančius žygius serpantinais ir garsėja įstabiais požemiais.


Mažylė Menorka – ramybės uostas trokštantiems tylos ir norintiems iš intensyvaus gyvenimo ritmo pabėgti į smėlėtus paplūdimius ir laukinės gamtos glėbį.

Kruopščiai suplanuotų atostogų be rūpesčių į abi salas kviečia tarptautinių kelionių organizatorius „Tez Tour“. Maljorka vadinama jau laiko patikrinta kryptimi, o Menorka – intriguojančia 2019 metų vasaros sezono naujiena.

 

 

Jei norite nuotykių ir aktyvių atostogų, rinkitės Maljorką.
O jeigu ieškote ramybės ir harmonijos su laukine gamta, keliaukite į Menorką.

 

 

Maljorka: iš kalnų viršūnių – į požemių gelmes

Maljorka įkvepia tyrinėti. Salą supa nepaprasto grožio laukiniai paplūdimiai, kalnai, kuriais žemyn sukasi serpantinų spiralės.
Šiaurės vakarinėje Maljorkos dalyje – įspūdingas Rojaus vartų kanjonas. Kelią į kalnus čia lydi vėjai, o pakilus pasitinka pritrenkiantys vaizdai. Pieninio šokolado spalvos uolos ir žydras vanduo – stebėti kraštovaizdį galima ir plaukiant jachta ar laivu, o paplūdimiai tiesiog sutverti mėgautis saulės voniomis.

Lengvai galima ne tik pamėgti, bet ir įsimylėti ir paslaptingąjį Maljorkos požeminį pasaulį. Sala garsėja į gylį besidriekiančiais urvais ir uolomis, o patys unikaliausi – šalia vakaruose įsikūrusio Porto Kristo uosto esantys Drakono urvai.
Čia požemiai įspūdingi vandens pasauliu – net penki ežerai, kurių karalius – Martelio ežeras – tituluojamas didžiausiu pasaulyje vandens telkiniu po žeme. Kyšantys balintos kavos atspalvio uoliniai varvekliai žiūri žemyn į smaragdinę gelmę, o šalia – žvilgsniu neaprėpiami stalagmitų ir stalaktitų miškai. Pasimėgavus urvuose rengiamais klasikinės muzikos koncertais, ežerą galima perplaukti laivu.

Pieninio šokolado spalvos uolos ir žydras vanduo , o paplūdimiai tiesiog sutverti mėgautis saulės voniomis.

 

Menorka – ramybė paplūdimyje ir gamtos rezervate

Jei Maljorka kvepia nuotykiais, Menorka – sodriu jūros oru. Kalnų čia beveik nėra, daugiau uolėtas kraštovaizdis ir balto aksomo paplūdimiai. Pakrantę, kurios ilgis – 216 km, juosia pušynai, todėl norėdami privatumo, ramybės ir laiko sau tikrai juose rasite užuovėją. Menorkoje – daugiau nei 100 paplūdimių, o pusė jų nė neturi privažiavimo keliais ir pasiekiami tik laivais.
Atostogos ant smėlio saloje sutvertos ir vienišiams, ir poroms, ir šeimoms su vaikais. Šiaurinės Menorkos paplūdimiai ramesni, pietuose – daugiau viešbučių ir atrakcijų turistams. Viršutinę salos dalį gairina stipresni vėjai, vadinami Tramuntana, tad tai puiki kryptis ir mėgstantiesiems vandens pramogas: buriavimą, jėgos aitvarų sportą.
Trokštantiesiems laukinės gamtos atsiveria Menorkos miškai, tarpekliai, urvai, smėlio kopos ir pelkės. Ne veltui sala 1993 metais įtrauka į UNESCO biosferos rezervatų sąrašą – gyvasis paveldas čia ypač turtingas. Menorka – daugiau nei 200 rūšių paukščių namai: čia plasnoja suopiai, raudonieji pesliai, ereliai ir net egiptietiškieji grifai, auga per 1 000 įvairių augalų, kurių net 60 galima rasti tik šioje saloje.
Ieškančiųjų dar daugiau įspūdžių laukia S’Albuferos nacionalinis parkas – tikras gamtos mėgėjų rojus.

Pakrantę juosia pušynai, todėl norėdami privatumo, ramybės ir laiko sau tikrai juose rasite užuovėją.

 

Salas vienija aistra maistui

Abi salos turi ir panašumų, kurie vilioja įsimylėjusius Ispanijos išskirtinumu. Jie – ryškūs architektūroje, ypač saulės nutviekstose kalkių spalvos miestelių namų sienose. Jaukūs maurų laikus menantys akmenimis grįsti senamiesčiai ir dar jaukesni uostai – juos supa vanduo, apdovanojantis šviežiomis jūrų gėrybėmis.

Didžiosios kaimynės sostinėje įsikūręs „La Parada del Mar“ restoranas garsėja omarais, austrėmis, kalmarais ir puikiais jais godžiai smaguriaujančių svečių atsiliepimais. O geriausia žuvis ir tradicinė ispaniška virtuvė, sakoma, yra Menorkos Es Kastelo uosto „Restaurant Ana Luisa“.
Kitas salų panašumas – nepaprasto skonio sūriai. Didžioji garsėja savuoju Ensaimada de Mallorca, mažoji – Mahon. Sūrių galima rasti spalvinguose mažuose vietinių turguose, paragauti miestų ir miestelių užeigose arba leistis į turus, kurie supažindina su šiuo salų pasididžiavimu.

 

GALERIJA